Notice: register_sidebar_widget is deprecated since version 2.8.0! Use wp_register_sidebar_widget() instead. in /home/rtop3019/public_html/beeruniversity.ro/wp-includes/functions.php on line 3831

Notice: register_widget_control is deprecated since version 2.8.0! Use wp_register_widget_control() instead. in /home/rtop3019/public_html/beeruniversity.ro/wp-includes/functions.php on line 3831
VINVEST, Regal de vinuri românești la Palatul Mogoșoaia | | BEERUNIVERSITY

VINVEST, Regal de vinuri românești la Palatul Mogoșoaia

SURPRIZĂ DE DUPĂ NUNTĂ, CU VIN DIN BELȘUG ROMÂNESC!

Un august fierbinte la propriu și la figurat !

Andreea și Jean Marie și-au dorit să-și unească soarta nu la Châteaux din Franța, ci la Palatele din România.

Și dacă nunta a avut loc la Palatul Bragadiru, a doua zi după, au inițiat o degustare de vinuri românești la Palatul Mogoșoaia, pentru invitații lor din Franța și România.

Au ales 7 vinuri, din care 6 autohtone și unul cu soiuri internaționale, pentru o degustare într-un spațiu al Palatului cu multă amprentă istorică.

Invitații cca 60 din Franța și 20 din România au fost captivați de vinurile românești, au apreciat, comentat și degustat cu mare bucurie.

Și ca să-și pună amprenta și pe gastronomia românească, Andreea a invitat oaspeții la o masă cu preparate tradiționale.

Să fii român, să pleci din România, să revii cu invitați din străinătate, să le arăți valorile țării, edificii istorice, viticultura, vinificația, preparatele românești, înseamnă să te numești un bun român, un adevărat patriot !

Lucia Pîrvu, organizator VINVEST si VINTEST

ALTE ARTICOLE PE ACEEAȘI TEMĂ